ORDU ÇATALPINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman PEHLİVAN' ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman PEHLİVAN' ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Türk milletinin var olma mücadelesi açısından son derece önemli olan 19 Mayıs 1919 tarihinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasının, genç kuşaklar marifetiyle gerçekleşeceğinin bir ifadesi olarak bu önemli gün yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize armağan edilmiştir. Bu; onlara verilen değerin yanı sıra, Atatürk'ün ve onun şahsında milletimizin gençlerimize olan inancını da ortaya koymaktadır.

 

         Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir. Bu nedenledir ki bizler gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak telakki ediyoruz. Bizim en temel görevimiz gençlerimize çok daha kalkınmış, gelişmiş ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. Türk gençliğinin, bu ilhamdan aldığı ışıkla Türkiye' yi aydınlık yarınlara taşıyacağına ve dünyaya örnek olacak uygarlık adımları atacağına inancımız tamdır.

 

       Bu duygu ve düşüncelerle; başta bize bu günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gençlerimizin, sporcularımızın ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Merkez Mah. Belediye Cad. No 4 Kat 2 Hükümet Konağı Çatalpınar/ORDU - 0452 491 23 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.